Totem Tabela Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Totem Tabela Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Totem Tabela

Totem Tabela uygulamaları, normal şartlarda her firmanın kendini dış piyasada gösterebilmek için tabela uygulamaları tercih edilir. Tabela, firmanın adını, temel niteliklerini ve sunduğu hizmetleri göstermek için kullanılır.  Mağaza veya firma tabelası için yüzlerce değişik tabela çeşitleri arasında tercih yaparak, arzuladığınız tanıtım olanağını elde edebilirsiniz. Fakat bazı firmalar sahip oldukları maksimum boyutlar sebebiyle farklı bir tabela uygulaması yani totem tabela tercih edebilir.

Totem Tabela’nın Avantajları

Totem tabela, talep edilen en uzak yerden rahatlıkla bir görünüm sağlayan maksimum boyutlara sahip tabelalardır. Birçok durumda açık hava tabelası olarak firma dışında sokak, cadde veya karayollarında uygulanmaktadır. Totem tabela çeşidi ışıklı veya ışıksız olarak kullanılabilmektedir.

Totem tabela belirli bir yasal zorunluluğu bulunmayan büyüklüğünden dolayı görsel avantaj sağlayan, etkili ve dikkat çekici bir tabela türüdür. İşletmelerin taleplerine göre kullanıma onay alınan alanlarda arzulanan her boyut ile uygulama yapılmaktadır. Boyut olarak 5 metre ’ye 17 metre gibi bir tabela yahut 2 metre ‘ye 3 metre gibi bir totem tabela yaptırılabilir. Buradaki en önemli konu kullanım bölgesine göre en iyi görselliğin oluşturulmasıdır. Totem tabela genel olarak dev işletmeler, fabrikalar, alışveriş noktaları, kurumsal işletmeler, eğitim kurumları, plazalar gibi sektörler tarafından tercih edilmektedir. Totem uygulamaları otopark alanı igirişinde, fabrika binası önünde veya onay alınan noktalarda gerçekleştirilir.

Totem tabela uygulamalarının yapılması için öncelikle firma tarafından bazı tercihlerin yapılması şarttır. Mesela, tabelanın ışıklı ya da ışıksız olması seçeneklerini tercih etmelidir.

Totem tabela uygulamaların oluşturulması için maksimum ebattaki tabelalarda kompozit malzeme tercih edilebilir. Örneğin bir eğitim kurumu girişinde totem tabela uygulaması yapılabilir. Bu reklam için fener tabela gibi bir uygulama tercih edilebilir. Bu sebeple uygulama cinsine, sahip olduğunuz ekonomiye ve uygulama bölgesine göre totem tabela alternatifleri değişim gösterebilir.

Yüksek kalite standartları ile beraber üretilen totem tabela en ırak yerden dahi net bir görüntü vermektedir. Böyle bir uygulama ile marka bilinirliği ve güzel bir tanıtım açısından imkan sağlar. Özellikle daha büyük ebattaki uygulamalar karayolu kenarlarında veya şehir merkezlerinde ilgi çekici bir netice oluşturur. Fakat bu uygulama diğer tabela uygulamalarına göre daha yüksek bir maliyet meydana çıkarır. Çıkan yüksek maliyet rakamına karşı olarak geri dönüşü yüksek olacak sonuçlar elde edilmelidir.

Totem Tabela Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Totem Tabela konulacak alanın yeri doğru seçilmelidir. Konumlandırılacağı yere göre uzunluğu, büyüklüğü ve küçüklüğü ayarlanmalı ve bu ölçülere uygun şekilde yapılmalıdır.

Tabelanın dip kısmı beton dökümü yapılarak güçlendirilmeli ayrıca fırtınalı, rüzgârlı havalarda düşmemesi için iskeletinde dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Çeşitli bölgelerde yapılan reklamların aynı ölçekte ses duyurması beklenemez. İnsanların yoğun olarak konumlandığı ve en fazla dikkat çekecek alanlarda yapılan reklamlar tercihiniz olmalıdır. Teknolojinin ilerlemesi ile reklamların televizyon, internet ortamı ve pek çok farklı alanlarda uygulanan reklamlar mevcuttur. Bazı işletmelerin bu gibi olanakları olmayabilir, bu firmalar sesini duyuracağı kitlenin yoğun ikamet ettiği bölgelerde adını duyurmak isteyebilir. Gösterişli ve dev boy totem tabelalar ile göstereceği reklamlar neticesinde birçok insana kendini tanıtabilir. Çünkü totem tabelalar, en ırak noktalardan bile hissedilecek şekilde tasarlanır ve fazlası ile büyük olmasından dolayı olarak da insanlar tarafından ilgi toplar.

Totem Tabela Çeşitleri

Totem tabela çeşitleri: Tek bacaklı, çift Bacaklı, likit, Işıklı veya ışıksız, kompozit , alüminyum, çelik saç, profil, vinily germe şeklinde çeşitleri mevcuttur.

Totem Tabela Fiyatları

Totem Tabela gerek ebatları gerekse konumlandırıldığı alan olsun her açıdan farklı ölçüleri olduğundan fiyat konusunda farklılık göstermektedir