Branda Nedir çeşitleri nelerdir vinilBranda Nedir çeşitleri nelerdir vinil


Artan üretim ve tüketimin beraberinde getirmiş olduğu ihtiyaçlar doğrultusunda açık hava reklamcılığı gün geçtikçe sektörde önem kazanmaktadır. Artan üretim artan reklam anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda sektörde yeni baskı malzemeleri ve yeni baskı teknikleri geliştirilerek branda baskı kullanılmaya başlanmıştır.

Branda ya da bir başka adıyla Vinil, PVC esaslı olan bir malzemedir. Yıllardır kullanılan bu malzeme ilk zamanlarda tente, çadır gibi alanların malzemesi olmaktaydı. Ancak zaman içerisinde gelişen teknoloji doğrultusunda reklamcılık sektörünün vazgeçilmezi haline geldi. İlk olarak afişler şeklinde kullanılmaya başlandı. Üzerine yazılar yapıştırılarak afiş şeklinde kullanılan brandalar; günümüzde ise dijital baskı makineleri ile yapılan baskı tekniği sayesinde temini ve kullanımı en kolay reklam malzemesi haline geldi.

Branda Baskı Nedir?

Branda baskı birçok alanda kullanılmaktadır. Cephe kaplama, seçim afişleri, özel günlerde pankartlar vb. durumlarda kullanılan brandalar, reklamcılığın bir parçası haline gelmiştir. Dijital baskı makineleri ile branda üzerine yapılan baskılara branda baskı adı verilmektedir.

Branda baskılar kullanımları açısından oldukça fazla tercih edilmektedir. Çünkü yapıları esnek ve sağlamdır. Yağmur, kar, güneş, rüzgâr kısacası hava koşullarından etkilenmemesi amacıyla üretilen malzemelerdir. Aynı zamanda görselliği ve fiyatları bakımından oldukça uygundur. Bu nedenle açık hava reklamcılığında oldukça popüler bir üründür.

Branda baskı hizmetimizde ister tasarımları siz getirebilirsiniz, isterseniz de profesyonel ekibimiz tarafından grafik çalışmalarınızı biz tasarlayabiliriz. Kaliteli baskı sağlayan dijital baskı makinelerimiz ile tasarımlarınızın baskı kalitesi oldukça başarılıdır. Hem kalitesi hem de ekonomik oluşu sebebiyle branda baskılar, uzun süreler daha reklamcılık sektöründe kullanılacaktır.

Branda Baskı Çeşitleri

Sektörde iki şekilde de söylenen Branda baskı yani vinil baskı aslında aynı üründür. Branda malzemeyi çeşitlendiren esas konu Avrupa branda ve Çin brandadır.

  • Avrupa Branda; yapısı itibariyle gramaj olarak daha kalın bir malzemedir. Brandanın kalın olması fiyatın çin brandaya göre daha pahalı olmasına sebebiyet vermektedir. Ancak uzun süreli olarak kullanılacak ise dayanıklılık bakımından avrupa vinil kullanmak daha iyidir.
  • Çin Branda; gramaj olarak avrupa vinile göre daha incedir. Kısa süreli bir kullanım ya da uygun fiyat isteniliyorsa Çin vinil kullanmak mantıklı ve karlı olacaktır.

Baskı kalitesi bakımından iki branda çeşidinde de aynı sonuçlar alınmaktadır.

Branda Baskı Fiyatları

Branda baskı fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bunlar kullanılacak baskı brandasının kalitesi, branda boyutları, brandanın asılacağı yer, kolon dikiş ve kuşgözü denilen asma yerlerinin açılıp açılmamasına gibi unsurlara göre değişiklik göstermektedir. Branda baskılar her ölçü ve ebatta basılabilir. Branda baskı fiyatları metre kare bazında verilmektedir ve 20 liradan başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Genel olarak branda baskılar oldukça uygun fiyatlıdırlar. Bu nedenle reklam sektöründe en çok tercih edilen baskı çeşitlerinden birisidir.

Piyasada branda yani vinil malzemenin Avrupa vinil ve Çin vinil olarak iki tipi bulunmaktadır. Bu branda tipleri de fiyatlarda değişiklik göstermektedir.