ANKARA BRANDA BASKI

ankara,keçiören,çankaya,altındağ,siteler,karapürçek,sincan,eryaman,

yenikent,reklamcı,branda,baskı,folyo,vinil,nedir,tanimi,pankart,afiş


BRANDA BASKI (VİNİL) NEDİR?

Dijital Baskı’da kullanılan terimler, baskı yapılan malzeme ile birlikte anılır. Branda ( vinil ) baskı diye tabir edilen terim ise branda malzemesinin üzerine yapılan dijital baskıya verilen isimdir. Bu yazıda branda baskının kullanım alanlarını ve kullanılan malzemenin tiplerini irdeliyor olacağız.

Branda baskı dediğimiz çeşitli gramajlarda (uzakdoğu 260 gr, 400 gr, 440 gr, avrupa branda 400 gr, 440 gr, 510gr) ve tiplerde (delikli  ise mesh olarak adlandırılır) olan brandanın üzerine yapılan baskı olarak adlandırılır. Bu noktada önemli olan kullanılacak olan yerin uygunluğuna bağlı olarak doğru malzemeyi seçmek ve doğru baskı tekniklerinin uygulanmasıdır.

Kullandığımız boyalar ile baskı yaptığımız brandalar için dış mekanda verdiğimiz dayanım süresi iki yıldır. Baskılarımız da kullandığımız boyalarımız Taiwan malı olup kokusuzdur. İç mekanda sunumlarda ve fuarlarda rahatsızlık vermeden kullanılabilir. Bünyemizde tır brandası haricinde tüm gramajlarda branda baskısı yapılmaktadır. Tır brandası gramajı ve kullanıldığı alan açısından çok kalın ve ağırdır. Bu sebeple makinelerimize tır brandası takmıyoruz, ve üretimini yapmıyoruz maalesef. Büyük cepheleriniz de brandaların kaynağını ve kolon dikimini tarafımızca yapmaktayız. Anahtar teslim bitmiş ürün teslim etmekteyiz.

Branda Baskı’nın Kullanım Alanları

Branda baskı denildiği zaman en çok dış cephelerde ön plana çıkan bir reklam materyalidir. Özellikle bina cephe giydirmelerinde, afişlerde, pankartlarda ışıklı ışıksız germe tabelalarında kullanılır. Oldukça geniş bir kullanım alanı olan branda baskı, özellikle dış mekanda uygulama kolaylığından dolayı her yerden görünür olması önemlidir. Etkin görsel kullanımı ile birlikte reklam malzemesi olarak müşteri getirme ve satışlarınızı arttırmada etkili bir faktördür. Günümüzde bu tür reklam malzemelerini günlük hayatımızın birçok yerinde görebilmemiz mümkündür. Gayrımenkul sektöründen fuar sektörüne, hazır giyimden inşaat sektörüne kadar oldukça fazla kullanım alanı mevcuttur.

gölge reklam olarak, branda baskı konusunda size uçtan uca çözüm sunmaktayız. Branda baskının yapılması ve uygulama hizmetimiz ile ihtiyacınız olan tüm süreçte sizin yanınızda olmakla birlikte, satış sonrası servisimiz ile de sizlere destek veriyoruz. Bizlere canlı chat üzerinden mesajınızı ulaştırabilir ve anında fiyat teklifi alabilirsiniz ya da golgereklam@hotmail.com adresi üzerinden sorularınızı yönlendirebilirsiniz.


Dijital Baskı Türleri

 

branda-vinily-golge-reklamVinily Baskı

Bu malzeme 280 - 320 - 440 -520 gr olarak vardır, Gramaj artıkça kullanım yerindeki kalitede önemli 280 gr vinily genellikle seri afiş veya seçim afişlerinde çoğunlukda kullanılmaktadır 440 gr veya 520 gr vinily ise tabela yüzeylerinde veya bilboardlarda veya kaliteli iş yapmak için istedğiniz her yerde kullanabilirsiniz vinily malzeme uzakdoğu ve avrupa olarak vardır Avrupa branda ipleri ve kalitesi ile uzakdoğu brandadan daha kalitelidir, Vinily malzeme ışıklı ve ışıksız olarak imal edilmektedir.
 

 


folyo-ankara-baski-golge-reklam

Folyo Baskı

Arkası yapışkan özelliğine sahip bu malzeme tozsuz pürüzsüz olan her yere yapışma özelliğine sahiptir,(cam, metal, vb) Bu malzemenin birçok çeşidi vardır.


 

 

 

one-way-vision-baski-ankara-golge-reklam

One Way Vision Baskı

Sadece camlara uygulanan bu malzeme tek taraflı görüntü imkanı sunar içerden dışarıyı normal bir şekilde görürken dışardan ise sizin reklamınız vardır, 180 - 140 micron olarka 2 tip onewayvision vardır 180 micron onewayin delikleri 140 a göre birazdaha büyükdür.


 

 


mesh-branda-baski-ankara-golge-reklam

Mesh Baskı

Delikli vinily olarak bilinen bu malzeme içeriden dışarıyı gösterip dışardan içeri kısmı göstememe özelliliği vardır genellikle cephede delikli olduğu için afiş olarak kullanılan bu malzeme bir cam önüne dışardaki görüntüyü kesmemesi için ışıksız tabela olarakda kullanıyor. 

 

duratrans-baski-ankara-golge-reklam

Duratrans Baskı

Duratrans Baskı, uygulamanın arka tarafında ışığın kullanıldığı çalışmalarda kullanılmaktadır. Duratrans baskı malzemesi, ışık geçirgen malzeme türüdür.Duratrans baskı, aynı zamanda backlit baskı olarak da adlandırılabilir. 

 

 

cast-folyo-ankara-golge-reklam

Cast Folyo Baskı

Cast folyo, folyo malzemenin daha dayanıklı olan türüdür. Diğer folyo malzemelere göre daha esnek ve elastik olması nedeniyle dayanıklıklığı da daha fazladır. Düz olmayan, bombeli, girintili çıkıntılı alanlarda daha rahat uygulanabilmektedir.