branda baski ankara

branda baski ankara


Branda Baskı Nedir?

Branda baskı gün geçtikçe teknoloji ile birlikte gelişen reklamcılık ürünlerinden biridir. Dijital baskı makineleri ile branda üzerine yapılan baskılara branda baskı adı verilmektedir. Branda baskı nedir sorusundan önce merak edilen bir diğer soru ise branda nedir sorusudur. Branda, PVC esaslı olan bir malzemedir. Yılardır kullanılan bu malzemeler ilk zamanlarda tente gibi alanların malzemesi olmaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ve reklamcılık üzerine brandalar baskılar için kullanılmaya başlandı. İlk olarak afişler şeklinde kullanım gösterildi. Üzerine yazılar yapıştırılarak afiş şeklinde kullanıldı. Günümüzde ise dijital baskıların vazgeçilmez ürünü haline gelmiş durumdadır. Brandalar kullanımları açısından oldukça fazla tercih edilmektedir. Çünkü yapıları esnek ve sağlamdır. Aynı zamanda görselliği ve fiyatları bakımından oldukça uygundur. Brandaların renkleri beyazdır. Üzerlerine istenilen her türlü baskılar yapılabilmektedir.

Branda Baskı Fiyatları Nedir?

Brandalar kalite ve maliyet açısından oldukça tercih edilen ürünlerdir. Bu nedenle kullanım alanları da oldukça fazladır. Gerek afiş, gerek cephe giydirme, gerekse de tabela reklamları için brandalar kullanılmaktadır. Branda baskı fiyatlarımetre kare hesaplanarak ölçüye göre özel olarak hesaplanır. metre kare büyüdükçe fiyat daha uyguna gelmektedir. Firmamızı arayarak branda baskı fiyatı alabilir.

 

Branda Baskılar Nasıl Basılır?

Brandalar dijital baskı makinaları tarafından basılmaktadır. Branda üzerine solvent adı verilen mürekkepten kullanarak dijital baskı makinalarında baskılar yapabilirsiniz. Branda üzerine mürekkep püskürterek baskılama yaptığından dolayı kuruduktan sonra üzerinden çıkmamaktadır. Çıkabilmesi için tiner benzeri malzemeler kullanılmalıdır. Dijital baskı makineleri günümüzde en hızlı baskılama yapabilen makinalardır. Bu nedenle en çok bu makinalar tercih edilmektedir.

Brandalar Nasıl Asılır?

Brandalar çeşitli şekillerde sağlamlaştırılarak asılmaktadır. Genişlikleri 2 cm ve 5 cm uzunluklarında olan kolon dikiş adı verilen dikişler sayesinde kopması oldukça zor olan bu ürün ile dört tarafından dikilmektedir. Brandanın asılabilmesi için büyük boyuttaki branda baskılarda yüzey kısımlarına belirli aralıklar ile kolonlardan halkalar dikilmektedir. Küçük boyuttaki branda baskılarda kuş gözü denilen metal yuvarlaklar kenarlara dikilerek brandanın asılması sağlanmaktadır. Bu işlemler ile branda sağlamlaşmış ve zarar görmez hale gelmiş olacaktır. Bu işlemler baskı merkezleri tarafından yapılmaktadır.